Domů
základní údaje
Aktuálně
pořádané akce Domova, aktuality
O službě
informace pro zájemce
Kontakty
vedení domova a jednotlivé služby

Policisté navštívili Domov a Centrum denních služeb - Policie České republiky

Policisté navštívili Domov a Centrum denních služeb - Policie České republiky

JABLONEC NAD NISOU - Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou dnes dopoledne navštívili klienty v Domově a Centru denních služeb.


Dnes dopoledne jablonečtí policisté navštívili klienty Domova a Centra denních služeb v Jablonci nad Nisou. Tito lidé patří mezi jednu z nejvíce ohrožených skupin v jejich bezpečí doma i na ulici. Vzhledem k této skutečnosti se policisté nejprve zaměřili na to, aby jim vysvětlili zásady bezpečného chování i to, jak se mají zachovat v případě, že se stanou oběťmi trestné činnosti na nich páchané. Poté jim policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou a současně i ti, kteří jsou zařazeni také v prvosledové hlídce, ukázali výstroj i výzbroj. Většina klientů s nadšením využila příležitost si vše důkladně prohlédnout a vyzkoušet na sobě. V další části připraveného programu zkušení policisté předvedli několik ukázek zadržení pachatele v různých modelových situacích. Klienti se sami do těchto „modelovek“ aktivně zapojili a následně se za tyto akční ukázky služebních zákroků vzájemně opakovaně odměnili potleskem. Vzhledem k příznivému počasí navíc policisté klientům ukázali i služební vozidlo, kterým za nimi přijeli, což pro řadu z nich byl velký zážitek. Na závěr všichni přítomní obdrželi z rukou policistů drobné upomínkové předměty, ze kterých měli velkou radost. Na závěr je také důležité také uvést, že jedním z policistů, který za klienty dnes přijel, byl i podraporčík Martin Rybář - "policista - okrskář", v jehož okrsku se uvedený Domov a Centrum denních služeb nachází.

[Policisté navštívili Domov a Centrum denních služeb v Jablonci]

Jablonečtí policisté navštívili v úterý 9. října klienty Domova a Centra denních služeb v Jablonci nad Nisou. Tito lidé patří mezi jednu z nejvíce ohrožených skupin v jejich bezpečí doma i na ulici.

Vzhledem k této skutečnosti se policisté nejprve zaměřili na to, aby jim vysvětlili zásady bezpečného chování i to, jak se mají zachovat v případě, že se stanou oběťmi trestné činnosti na nich páchané. Poté jim policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou a současně i ti, kteří jsou zařazeni také v prvosledové hlídce, ukázali výstroj i výzbroj.

Většina klientů s nadšením využila příležitost si vše důkladně prohlédnout a vyzkoušet na sobě. V další části připraveného programu zkušení policisté předvedli několik ukázek zadržení pachatele v různých modelových situacích. Klienti se sami do těchto „modelovek" aktivně zapojili a následně se za tyto akční ukázky služebních zákroků vzájemně opakovaně odměnili potleskem.

Vzhledem k příznivému počasí navíc policisté klientům ukázali i služební vozidlo, kterým za nimi přijeli, což pro řadu z nich byl velký zážitek. Na závěr všichni přítomní obdrželi z rukou policistů drobné upomínkové předměty, ze kterých měli velkou radost. Na závěr je také důležité také uvést, že jedním z policistů, který za klienty přijel, byl i podpraporčík Martin Rybář, policista - okrskář, v jehož okrsku se uvedený Domov a Centrum denních služeb nachází.

Publikováno: 23. října 2018 10:00VZMR


Domov a Centrum denních služeb
Jablonec nad Nisou, p.o.

E-mail: info@dcjbc.cz


Liberecký kraj
Zřizovatelem příspěvkové organizace je Liberecký kraj

MPSV

Centrum denních služeb

Centrum denních služeb

Domov Erbenova

Domov Erbenova

Domov Lesní

Domov Lesní